(ФОТО) Додека се воведува еколошка такса, чади цело Скопје со запалена пластика

Владата најави воведување на еколошка такса на горивата, како решение против загадувањето на воздухот. Еколошката такса за литар дизел и за бензините ќе изнесува 3,5 денари и ќе биде воведена од 1 јули и со...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ