(ФОТО) Девојката на Тео Хернандез, Зоe Христофоли е неверојатно секси 

Зоe Христофоли девојката на Тео Хернандез е една од најпопуларните девојки на Инстаграм. Нејзината популарност се зголеми по објавувањето на експлицитни фотографии. Зои Кристофоли се здоби со вртоглава популарност на не толку позитивен начин, по...

(ВИДЕО) Адеми и Ристовски ја прославија победата над Краснодар

Динамо Загреб успеа да ја мине првата елиминациска пречка во битката за долг пролетен настап во Лигата на Европа, откако славеше и во вториот натпревар над рускиот Краснодар со 1-0, па со вкупни 4-2...

Италијанските медиуми: Милан среќно ја елеминираше Црвена Ѕвезда

Спортските медиуми во Италија се согласни дека Милан среќно ја елеминираше Црвена Ѕвезда од УЕФА. Неочекувано „Росонерите“ продолжија со многу мака, иако не успеаја да ја победат српскиот шампион. Еве што велат италијанските портали на најголемите...

(ВИДЕО) Милан без победа ја елиминираше Црвена Ѕвезда 

Милан ја елиминираше Црвена Ѕвезда во првата фаза од нокаут натпреварите во Лигата на Европа, иако „росонерите“ не успеаја да победа во двомечот со српскиот првак. Реваншот на „Сан Сиро“ заврши 1-1, а „миланезите“ пласман...

Таткото на голманот на Ливерпул, Алисон Бекер се удави

Таткото на голманот на Ливерпул, Алисон Бекер трагично го загуби животот во Бразил. Жозе Агостино Бекер се нурнал во реката Камача на местото Лаврас до Сул и повеќе не излегол на површината. Потрагата по него...

Капело: Црвениот картон за Аталанта е необјаснив и почнувам да се сомневам

На вчерашниот натпреват Аталанта доби црвен картон кој според многумина не беше реален. Помеѓу критичарите беше и италијански стратег Фабио Капело. „Разочаран сум од одлуката затоа што тој не беше последен играч во одбраната, а...

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

По половина година Уругваецот одлучи искрено да проговори за заминувањето од Барса, потенцирајќи дека во Атлетико се преселил за да докаже дека секогаш може да игра на највисоко ниво. „Сметам дека заслужив повеќе почит од...

Трансродова жена откри: Спиев со фудбалер на Реал Мадрид, тој е хомосексуалец

Трансродната жена Амор Ромеира е редовен учесник во многу реални шоуа и често тврди дека спиела со голем број познати фудбалери кои настапуваат во шпанските прволигаши. https://www.instagram.com/p/CLQ_TGXFt4w/ Таа е родена како маж, но пред неколку години...

(ВИДЕО) Лукаку со порака до Ибрахимовиќ по третиот гол против Милан

Интер го совлада Милан со 3:0 во градското дерби и сега има четири бодови предност на првото место во однос на „Росонерите“. Два гола постигна Лаутаро, еден на асистенција на Лукаку, а еден на...

Реал Мадрид го искористи киксот на Атлетико и повторно е кандидат за титула

Фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа Ваљaдолид со 1:0 во 24-то коло од шпанската Примера. Избраниците на Зинедин Зидан повторно се намачија на гостувањето во Ваљaдолид, бидејќи го скршија отпорот на ривалот само во 65....
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ