Дневен хороскоп за понеделник 18 јануари 2021 година

ОВЕН И, ако му ја дадете целата своја љубов и внимание на вашиот партнер, тој не ве сака во иста мера како што вие го сакате. Тој тајно ве изневерува зад грб. Ако се однесува...

Како да дознаете дали некој ја симнал вашата фотографија од Инстаграм ?

Преку едноставен трик можете во секое време да проверите дали некој ја симнал вашата фотографија од инстаграм. Единствено нешто што треба да направите е да го промените вашиот инстаграм профил во бизнис профил за што...

5 знаци дека можеби сте биле заразени со коронавирус

Со пристигнувањето на нови предупредувања околу ширењето на коронавирусот, сигурно се прашувате дали тоа што сте се чувствувале лошо во февруари, значи дека, всушност, сте биле болни од новиот вирус? Еве што советуваат стручњаците да...

(ВИДЕО) Благодарение на Сузана Турунџиева: Медената Атиџе за прв пат во животот слави роденден

Ѕвездата од „Медена земја“ полни 57 години. Веќе неколку месеци, Сузана Турунџиева е нејзина голема поддршка, а по повод нејзиниот роденден реши и да ја изненади. Турунџиева вели дека Атиџе за првпат во животот прославува...

СИЛУВАЊЕ ВО СРБИЈА: Познатиот српски глумец и режисер Мика Алексиќ, обвинет за силување глумици...

Актерката Милена Радуловиќ која одлучи како што самата вели, да не молчи повеќе објави вест која што ја шокираше цела Србија. Таа објави дека познатиот сопственик на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ, ја...

Дневен хороскоп за недела 17 јануари 2021 година

ОВЕН Денес се чувствувате исполнети затоа што целото внимание ви го посвети вашиот партнер. Уживате во љубовта и емоциите никнуваат сами од себе. Бидете среќни и задоволни затоа што во денешно време е многу тешко...

Зајакнете го имунитетот: Tопла напивка која ќе ве спаси од грипови и настинки

Покрај коронавирусот секојдневно треба да внимаваме и на обичните настинки. Во време на пандемија треба да внимавваме и да го зајакнеме својот имунитет. Вкусна, топла напивка од ѓумбир ќе ви помогне го направите тоа...

(ФОТО) Откриен нов симптом на коронавирус: Обрнете внимание на јазикот!

Лекарите сепак истакнуваат дека сувата кашлица, отежнато дишење, висока температура, општа малаксаност и аносмија (губење на мирис и вкус) се најчестите индикатори на болеста, а некои од поретките симптоми стануваат сè почести. Симптомите кои предупредуваат...

Мажите конечно дадоа одговор на прашањето дали сакаат слаби или полни девојки

Вечна дилема  дали мажите претпочитаат ептен слаби или дебели за партнерките. Иако се работи за личен избор, новото истражување спроведено во Велика Британија конечно даде одговор на ова прашање што ги интересира сите. И  тоа...

Откријте каква личност сте според часот на раѓање

Од полноќ до 14 часот. Остри и продорни Подвижноста и разновидноста се важни за вас. Имате вродена жед за знаење, згора на тоа, имате потреба да знаете сè и секого. Од друга страна, не сакате да...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ