Овие два хороскопски знаци е невозможно да ги измамите

Постојат два хороскопски знаци, кои тешко  речиси невозможно, да ги измамите. Причината е развиената интуиција, што ги наведува да ја откријат лагата. РИБА Рибите честопати се случуваат да сонуваат работи што им укажуваат на ситуација или...

Откријте каква личност сте според часот на раѓање

Од полноќ до 14 часот. Остри и продорни Подвижноста и разновидноста се важни за вас. Имате вродена жед за знаење, згора на тоа, имате потреба да знаете сè и секого. Од друга страна, не сакате да...

Како да го намалите холестеролот без лекови

Ако имате висок холестерол, тој исто така е ризик за срцеви заболувања. Но, добрата вест е, дека можете да ја контролирате. Можете да го намалите „лошиот“ ЛДЛ холестерол и да го подигнете „добриот“ HDL...

Мажите конечно дадоа одговор на прашањето дали сакаат слаби или полни девојки

Вечна дилема  дали мажите претпочитаат ептен слаби или дебели за партнерките. Иако се работи за личен избор, новото истражување спроведено во Велика Британија конечно даде одговор на ова прашање што ги интересира сите. И  тоа...

Овој хороскопски знак е психички најсилен

Постојат луѓе кои секогаш точно знаат што сакаат и можат за многу брзо да донесат големи одлуки, за кои на некои луѓе би им требало повеќе денови размилсување . Астролозите тврдат дека луѓето родени во...

Дневен хороскоп за петок 16 јули 2021 година

ОВЕН Концентрацијата не е ваш силен костум, затоа направете ситни грешки. Емоционално сте презаситени. Вашите емоции се силни. Другата страна не го дели вашиот ентузијазам за врската. Склони сте на повреди и инфекции. БИК Работата се одвива...

Дневен хороскоп за понеделник 28 јуни 2021 година

ОВЕН Подготвивте детален деловен план и сега добивате материјална поддршка за негова реализација. Врската се развива одлично. Емотивно сте среќни, исполнети, се обидувате да посветите што е можно повеќе време на вашата сакана. Се чувствуваш...

(ВИДЕО) Тинејџерка за една година остаре неколку децении: Сè уште сум млада, а изгледам...

Раизел Грејс Калаго (16) е убава тинејџерка од Филипини. Сепак, минатата година, таа почна да добива брчки преку ноќ, и за само една година, таа „остаре“ неколку децении. Тaa сè уште оди во средно...

Според жените ова се 6-те квалитети на секој добар љубовник, кои доаѓаат до израз...

За жените списокот за квалитетни особини кои треба да ги поседува еден маж е долг. Познатиот сексуалиот терапевт и автор на бројни книги, Трејси Кокс има забележано шест основни особини што треба да ги...

Лицата родени во овој знак се сметаат за најкомплицирани

Еден хороскопски знак се истакнува за неговата сложеност. Станува збор за вага. Овој знак е нестабилен и неодлучен по природа, не им верува на другите лесно и избегнува да се расправа. Вагата симболизира рамнотежа, така...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ