ЛА Лејкерс ја освоија титулата во НБА

Лос Анџелес Лејкерс се искачи на Националната кошаркарска асоцијација по рекорден 17-ти пат на тронот на величието. Лејкерси го оставија најдоброто од своите шанси за најважниот момент и одиграа брилијантен шести натпревар против Мајами хит,...

Манчестер Јунајтед со доцнежен погодок го победи ПСЖ

Паркот на принцовите уште еднаш се покажа како среќно место за Маркус Рашфорд, кој повторно беше херој на Манчестер Јунајтед, носејќи ја победата над ПСG со 2: 1 на првиот натпревар за двата тима...

Сериозни проблеми во кошарскиот тим на Зенит поради Ковид-19

Следните два натпревари на Зенит (Санкт Петербург) во кошаркарската Евролига нема да се одржат поради осум играчи заразени со Ковид-19 од тимот. Русите мораа да ја посетат Шпанија во Баскија вечерва, а два дена подоцна...

Официјално: Натпреварот помеѓу Пулев и Џошуа – на 12 декември во Лондон

Бугарскиот боксер Кубрат Пулев ќе се бори за три светски титули во тешка категорија против Британецот Ентони Џошуа на 12 декември во лондонската „О2 арена“. Веста официјално ја потврдија Британецот и организаторите на мечот...

Дибиров: Сакаме да покажеме дека Фленсбург беше само почеток на нашата идеја

Вардар одигра фантастичен меч против Фленсбург и дојде до голем триумф кој може да има големо влијание за самодовербата во понатамошниот тек од сезоната. Тиумр Дибиров вели дека мечот со Фленсбург е само почеток, тие...

МВР презема мерки за беспрекорно одржување на натпреварот Македонија-Косово: Најстрого ќе бидат санкционирани инцидентите

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се преземени сите потребни мерки за беспрекорна организација и одигрување на фудбалскиот натпревар од полуфиналето од Лигата на Нации помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и...

ВАР технологија ќе се имплементира за натпреварот Македонија – Косово

Македонската А репрезентација на 8. октомври од 20:45 часот против Косово на Националната арена „Тодор Проески“ ќе го одигра натпреварот од полуфиналето во Лига на нации за пласман на Европското првенство. На еден од најважните натпревари...

Куман: Барселона има простор за раст

Тренерот на Барселона, Роналд Куман беше задоволен од големата победа на домашен терен со 5:1 над Ференкравос во Лигата на шампионите. Тој ги пофали своите играчи, но призна дека има уште да се работи....

Ѓоковиќ одбива да се тестира на ковид-19, немал симптоми

Бугарскиот тенисер Димитров кој учествуваше на турнир во Задар објави дека е позитивен, а Ѓоковиќ имал близок контакт со него Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, одби да се тестира за коронавирус во Хрватска, откако бугарскиот...

Словенецот Тадеј Погачар го освои „Тур де Франс“ и стана најмладиот шампион од 1904...

Тадеј Погачар стана првиот Словенец кој го освоил Тур де Франс откако во неделата го задржа жолтиот дрес на 21-та етапа, еден ден откако направи голем удар за да го преземе целосното водство. Додека Сем...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ