Руска обложувалница го признала голот на Роналдо против Србија

Натпреварот меѓу Србија и Португалија од квалификациите за Светското првенство имаше контроверзен крај затоа што на Роналдо не му беше признат чист гол. Од тогаш неколку дена во јавноста се зборува за тој момент на...

(ВИДЕО) Милан го постигна најбрзиот гол во историјата на Серија А

На натпреварот од 13. коло на италијанскиот фудбалски шампионат тимот на Милан постави нов рекорд во Серија А. „Росонерите“ вчера на гостувањето кај Сасуоло го постигнаа најбрзиот гол во историјата на лигата. Напаѓачот Рафаел Леао...

Веста за Фабињо е добра, има прогноза кога тој ќе биде подготвен да се...

Повредата на Фабињо не е толку сериозна како што првично се сметаше. Според „Мирор“, Бразилецот, кој е натоварен за тешката задача да ја смени позицијата на теренот и да го замени повредениот Виргил ван...

 Мурињо реши да го смени својот надимак: Специјалниот повеќе не е во мода

Португалецот Жозе Мурињо  реши да си даде нов прекар. Својот прв прекар „Специјален“ Мурињо го стекна во 2004 година кога се пресели од Порто во Челси. Подоцна беше на клупата на Интер, Милан, Реал Мадрид,...

(ВИДЕО) Головкин го победи Шеремета и ја одбрани титулата IBF

Генадиј Головкин забележа нова победа во својата брилијантна кариера. 38-годишниот ветеран се справи со Полјакот Камил Шеремета, во 7 рунди откако го испрати во нокдаун четири пати. Двајцата се соочија во судир за титулата...

Баерн Минхен постави рекорд во Лигата на шампионите

Освојувачот на трофејот во Лигата на шампионите, Баерн Минхен го совлада РБ Салцбург со 6:2 како гостин и оствари трета победа во групната фаза на турнирот. Минхен постигна четири од своите голови во последната четвртина...

Ги заменија казнените поени на Хамилтон со парична казна

Управниот орган на Големата награда на Русија во Формула 1 ги замени казнените поени изречени вчера на Луис Хамилтон со финансиска казна, пренесува Autosport.com. Британскиот возач го освои третото место на трката, а заедно со...

Гатузо: Можеби играчите мислеа дека сме на екскурзија

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо беше доста лут на своите играчи, и покрај победата над Риека во Хрватска со 2-1. Италијанците тешко ги однесоа трите бода и мораа да направат пресврт. Затоа менаџерот не...

Со лаки бонус во Sport Life yплатил 100 денари и фатил 731.611 денари

Вчерашниот ден беше неверојатен за прогнозерите во Sport Life - Дебар Маало и Аеродром, a како резултат на освоениот фантастичен „Лаки бонус 888“ на добивката, кој може да достигне од 8% до 888% во...

(ВИДЕО) Најдено е телото на американски планинар во близина на вториот највисок врв на...

Американски планинар кој исчезна во близина на К2, втората највисока планина во светот, е пронајден во планинскиот венец Каракорум во северен Пакистан од екипаж на воен хеликоптер, пренесуваат агенциите. Пакистански воен тим го забележал телото...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ