ДВАТА „ПЕЖО 3008“ СТАСАА КАЈ ПОБЕДНИЦИТЕ НА „ДВОЈНА ШАНСА“ НА SPORT LIFE

Натпреварот на Sport Life –„Двојна шанса за Peugeot 3008” траеше нешто повеќе од 2 месеци, а на најуспешните првопласирани типувачи им донесе по еден СУВ од марката „пежо 3008“. Лојалноста и редовноста во игрите му...

Над 700.000 денари од акцијата на SPORT LIFE за помош на центарот за деца...

Хуманитарната акција на Sport Life „НАВИВАМЕ ЗАЕДНО ЗА МАКЕДОНИЈА“ која траеше од 11-ти до 21-ви јуни, обезбеди вкупно 712.500 денари, средства наменети за поддршка на Центарот за рани интервенции и третман кај децата со...

Денес се играат последните натпревари од гурпната фаза на ЕУРО 2020

Осминафиналните двојки на Европското првенство во фудбал ќе бидат комплетирани денеска со одигрување на завршните четири натпревари во групите Е и Ф. Шпанија во рамки на групата Е од 18 часот во Севиља е домаќин...

Кошаркар на Лејкерс уапсен поради марихуана

Американскиот кошаркар Алекс Карузо беше уапсен во вторникот вечерта во Тексас, откако полицијата пронајде марихуана во негова близина, како и опрема за нејзино консумирање. Карузо заедно со Леброн Џејмс и Ентони Дејвис го предводеа Лос...

Истражување: Големите спортски натпревари ризични за луѓето со чувствително срце

Германија – Големите спортски натпреварувања се толку возбудливи настани за луѓето, што на пример Светското или Европското првенство во фудбал го зголемуваат ризикот од срцев удар за некои љубители на овој спорт, покажува новата...

Беспарица во фудбалските клубови во Македонија, можеме ли без финансии да се надеваме на...

Во време на пандемијата со Ковид 19, фудбалската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди место на Европското првенство и да напише историја. И додека репрезентацијата бележи напредок клубовите продолжуваат со секојдневието борејќи се со...

(ФОТО) Алиоски пред завршниот меч на Пандев: Последниот танц на легендата

Од 18 часот ќе го одиграме последниот меч на Европското првенство и тоа против селекцијата на Холандија на „Јохан Кројф Арената“ во Амстердам. Ние немаме никакви шанси за пласман во следната фаза, ама оваа средба...

(ФОТО) Соиграчите го фрлаа Пандев во воздух, капитенот се опростува од репрезентацијата

Горан Пандев денес ќе го игра последниот натпревар за македонската репрезентација, па соиграчите на вчерашниот тренинг знаеа како да го одбележат тоа . На денешниот натпревар против Холандија, Горан Пандев ќе се збогува со националниот...

Пандев: Мечот со Холандија е мојот последен за македонската репрезентација

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев потврди дека утрешниот натпревар против селекцијата на Холандија ќе бииде негов последен за Македонија. Пандев не кажа дека става крај на кариерата, можно е и да одигра уште...

Гвардиола спреми богата понуда за Германецот кој блесна против Португалија

Манчестер Сити е силно заинтересиран за левиот бек на Аталанта и германски репрезентативец, Робин Госенс. Пеп Гвардиола е голем симпатизер на квалитетите на левиот бек и сериозно размислува да го доведе на „Етихад“ ова лето. Госенс...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ