Еве како изгледала пресметката на македонските и грчките навивачи во Австралија (ВИДЕО)

Мечот се одиграл во 91’/92′ помеѓу „Престон Македонија“ кој бил македонски клуб и „Сиднеј олимпик“ кој бил грчки тим. Пресметката на трибините започнала при израмнувачкиот гол на грците и нивните провокации. Погледнете ја целосната репортажа за инцидентот:

Blast from the past 💥
PRESTON MACEDONIA vs Olympic
📍Sydney 1991/92
#prestonlions #Macedonia

Posted by ARENA events on Friday, July 14, 2023