Миротиќ конечно го одбра новиот клуб

Црногорскиот кошаркар и поранешен шпански репрезентативец Никола Миротиќ и официјално е нов играч на Олимпија Милано.

Никола Миротиќ ќе потпише повеќегодишен договор со тимот на Армани и ќе се стави на располагање на Еторе Месина.

Миротиќ имаше договор со Партизан, па по одредени закани реши да се повлече и потпиша договор со италијанскиот шампион.