Совети од врвни готвачи за готвење на совршени тестенини

Овие стручни совети ќе ви помогнат да ги направите вашите тестенини совршени во секое време. „Reader's Digest“ зборуваше со двајца познати готвачи од Њујорк и Лас Вегас, кои се познати по тоа што прават совршени...

Пет витамини и минерали кои жените треба да ги земаат по 30-тата година

Храната би требало да ги задоволува повеќето од дневните потреби за витамини и минерали. Но, со текот на годините, но и поради консумирањето на јадењата со ниски хранливи материи, тоа станува се потешка задача....

Чаеви и нивните здравствени придобивки

Во периодов на настинки, чајот е неизбежен пијалок за смирување на иритираното грло. Чаевите од нане и мајчина душица се идеални пијалоци за зајакнување на отпорноста на организмот кон настинки и вируси. Со илјадници години на исток,...

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Памела Рајф е повторно тука за вас, овојпат со нови и одлични вежби за затегнат задник. За вежбите ви се потребни тегови од 10 кг, но доколку немате...

Четири намирници кои ви го намалуваат апетитот и спречуваат прејадување

Прејадувањето е чест проблем кај луѓето што се обидуваат да изгубат тежина. Тие внимателно ги пресметуваат сите калории и се лишуваат од „забранетата“ храна, а тоа може да доведе до прејадување и да ги...

Здравствени придобивки од бадемите: Ги чистат артериите, го намалуваат холестеролот…

Научниците од Американското здружение за срцеви болести откриле во своето истражување дека честото консумирање на бадеми е поврзано со помал ризик од развој на хипертензија, кардиоваскуларни заболувања, па дури и карцином. Конзумирањето на бадеми на...

Супер вежби за да направите идеална форма и големина на вашите гради

Не ви е секогаш потребна теретана за да формирате идеални гради. Овде имаме неверојатна варијација на вежби за гради токму за вас! Овој напис се состои од една вежба, склек, направена во 8 варијации! Склекот е една...

3 грешки што може да го попречат растот на мускулите

Големите мускули се секси. Иако тоа е случај, многу луѓе не го знаат вистинскиот начин за добивање на мускулите и затоа се трудат многу. Обидувајќи се да направите мускули,  постојат три грешки...

Физичката неактивност може да стане исто толку штетна колку и пушењето за вас

Ако наполните 40 години и практикувате пушење или прекумерно консумирање алкохол, има добри шанси да не доживеете осум или девет децении. Ова можеби не е новост, но долгорочното истражување на речиси 720.000 американски воени ветерани...

Четири главни причини за преминување кон вегетаријанството

Светскиот ден на вегетаријанците се слави секоја година на 1 октомври. Ова е денот назначен за празник основан од Американското друштво за вегетаријанци во 1977 година. и одобрен од Меѓународната унија на вегетаријанци. Околу 30%...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -