Полесна сообраќајка го отежнува движењето на Бул. Кочо Рацин

Во моментов полициските служби вршат увид во сообраќајна несреќа која се случи на Бул. Кочо Рацин, кде што се судрија две возила, токму кај канцелариите на Фонд за здравство. Според фактичката состојба, забележливо е дека...

СРАМЕН ЧИН НА СДСМ: На градоначалникот на Штип му забранија да го посети првото...

Градоначалникот на Штип се пожали за немил и срамен чин од страна на директорот на штипската болница, кој како што вели, го исполитизирал чинот на честитање и дарување од страна на општината кон првото...

По цената на струјата, поскапеа и горивата – Видете ги новите цени

На првото годинешно заседавање на РКЕ донесена е одлука за поскапување на малопродажните цени на горивата за 2,17%. Од 04.01.2022 важат следните цени:   ЕУРОСУПЕР БС–95     75,00 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС–98     77,00 ден/лит. ЕУРОДИЗЕЛ (Д–Е V)  65,50 ден/лит. БИОДИЗЕЛ              66,50...

Почина поранешниот министер Додовски

Почина Марјан Додовски, поради компликации од коронавирус. Марјан Додовски имаше богата политичка и професинална кариера, а ќе го паметиме по монументалниот проект за спас на Дојранското езеро. Додовски во својата кариера беше: Пратеник во Собранието на Република...

Струмица вечерва најзагаден град во Македонија

Вечерва Струмица руши неславни рекорди во загаденост на воздух во Република Македонија. Струмица е најзагаден град оваа втора вечер од новата 2022 година со 204 нанограми на метар кубен - ПМ10 честички. Во вакви моменти на...

По Мијалков и Катица Јанева дома за Нова Година

Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на...

АКЦЕНТ.МК ГО ПРОШИРУВА ТИМОТ: Вработуваме новинари и техничари

Тимот на “Акцент медиа” го проширува својот тим. Вработуваме новинари и техничари со и без работно искуство. Сите мотивирани и заинтересирани кои сакаат својата трудољубивост, креативност и посветеност да ја насочат во насока на успех на...

Жичарата на Водно повторно проработе после година и пол

По пауза од повеќе од година ипол од денеска повторно е во функција жичницата до врвот на Водно. – Изминатиов период се завршени сите неопходни процедури за пуштање на жичницата  во функција од технички и...

Сашо Мијалков од вечерва е слободен човек

Сашо Мијалков од вечерва е слободен човек, откако Кривичниот суд претходно му одреди мерка притвор за „Плацови на Водно“, но денеска Апелација го ослободи. Ваква одлука денеска донел Апелациониот суд, кој одлучувал по поднесена жалба...

Милошоски: Како претседател на Комисијата за надворешна политика нема да дозволам Фрчкоски да не...

„Фрковски не е за амбасадор во Обединетите Нации“ - ова го потенцираше, Антонио Милошоски, утринава, во својот статус на социјалната мрежа фејзбук. Во него истакнува, како што вели, колку лошо била организирана дипломатијата во...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ