Повторно рекорден број на заразени: 386 нови случаи на ковид-19 и шест починати

Во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 178 -Куманово 18 -Дебар 1 -Штип 8 -Прилеп 20 -Тетово 13 -Струга 9 -Велес 5 -Битола 13 -Охрид 7 -Кавадарци 3 -Гостивар 4 -Гевгелија 18 -Струмица 44 -Крива Паланка 7 -Радовиш 4 -Кочани...

Во изолација 309 дечиња од градинка, позитивни се 55 вработени и 18 деца

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, соопшти дека според последните бројки регистрирани се 18 позитивни деца и 55 вработени од почетокот на работа на градинките. Како резултат од отворањето на градинките на 9...

Повторно алармантна бројка на заразени со коронавирусот: Регистрирани се 364 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 184 -Куманово 13 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 12 -Тетово 19 -Струга 6 -Велес 4 -Битола 10 -Охрид 4 -Кавадарци 5 -Гостивар 4 -Гевгелија 5 -Струмица 21 -Крива Паланка 5 -Радовиш 11 -Кочани...

Повторно рекорден број на заразени: Регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје 189 - Куманово 14 - Дебар 2 - Штип 13 - Прилеп 19 - Тетово 27 - Струга 7 - Велес 12 - Битола...

Регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19, починати се 12 лица, оздравени се 233...

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 325 -Куманово 26 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 38 -Тетово 25 -Струга 5 -Велес 10 -Битола 14 -Охрид 10 -Кавадарци 25 -Гостивар 11 -Гевгелија 20 -Струмица 24 -Крива Паланка 9 -Радовиш 5 -Крушево...

Вилма Русковска бара притвор за кумот на Груевски и замрзнување на имотот

Обвинителката Вилма Русковска денеска пред Основниот кривичен суд во изјава за мердиумите рече дека предистрагата за случајот во кој осомничен е Ристо Новачевски започнала во времето на СЈО, а потоа предметот го презело ОЈО...

10 лица починаа од коронавирусот, 428 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 200 -Куманово 16 -Дебар 2 -Штип 9 -Прилеп 29 -Тетово 30 -Струга 2 -Велес 6 -Битола 14 -Охрид 4 -Кавадарци 17 -Гостивар 5 -Гевгелија 15 -Струмица 11 -Крива Паланка 1 -Радовиш 6 -Кочани...

СДСМ: 5.726 самохрани родители ќе добијат платежни картички преку четвртиот пакет мерки

Владата предводена од СДСМ во текот на пандемијата со коронавирусот континуирано им помага на сите, на коишто им е потребна помош на граѓаните и на компаниите за ублажување на негативните последици. Со ребалансот на Буџетот...

Владата назначи директори на Бирото за јавна безбедност и СОЗР

Владата вчера ги именуваше Сашо Тасевски за директор на Бирото за јавна безбедност при МВР и Пеце Мирчески за директор на Службата за општи и заеднички работи во Владата на Република Северна Македонија, додека...

Регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19, починати се 9 лица, оздравени се 194...

Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 249 -Куманово 12 -Штип 13 -Прилеп 25 -Тетово 16 -Струга 7 -Велес 7 -Битола 14 -Охрид 12 -Кавадарци 3 -Гостивар 12 -Гевгелија 2 -Струмица 36 -Крива Паланка 5 -Радовиш 7 -Кочани 6 -Пробиштип...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -