Најчестите сигнали за недостаток на протеини во организмот

Протеините се клучен градежен блок на телото и придобивките што ги обезбедуваат се од суштинско значење - тие придонесуваат за градење и заштита на мускулната маса, важни се за коските и 'рскавиците, го поддржуваат...

(ВИДЕО) Се снимал како се смрзнува на – 26 степени: Погледнете како изгледал после...

Џејк Фишер од американската сојузна држава Минесота се разбуди рано наутро и реши да излезе надвор, иако било многу студено. Тој започнал со снимање за да на другите им покаже колку му се менува лицето...

Дневен хороскоп за четврток 12 ноември 2020 година

ОВЕН Нечии постапки ќе ве остават со подзината уста, но останете смирени и не реагирајте. На вашиот мозок му е потребен одмор, престанете да мислите на лошо. Работете сами, така сте попродуктивни. Ќе се надминете....

Виенските црковни власти на студентите им понудиле да ја користат црквата за учење за...

Пандемијата на „ковид-19“ во голема мера ја наруши работата на училиштата и факултетите ширум светот, а црковните власти во Виена излегоа со интересна идеја со одлуката да им понудат на студентите, да учат во...

Храната што ја јадеме, а е полна со бактерии, хемикалии, дури и средства за...

За време на инспекциите на содржината на храна во Германија во 2019 година, откриени се разни неправилности, објави Федералната служба за заштита на потрошувачите и безбедност на храна. Откриени се голем број на загадувачи...

Хуманитарна акција во Тетово: Ќе се продаваат уметнички дела

Во Тетово се организира хуманитарен настан за продажба на уметнички слики, а собраните средства ќе се дадат на лицата со посебни потреби. Настанот го организираат Здружение за церебрална парализа Тетово и ликовните уметници. Уметничките слики...

Детали од смртта на Наја Ривера: Го спасила синот, но не и себеси

Длабочината на водата каде ја пронајдоа Наја е помеѓу 10 и 18 метри и таму има многу дрвја. Нема знаци на насилна смрт или на самоубиство. Нејзиниот син Џоси бил на бродот со Наја...

Дрејк за прв пат објави фотографии од својот син со порно актерката Софи Брусо

Канадскиот рапер Дрејк ги сподели првите фотографии од својот 2-годишен син Адонис Грејaм на социјалните мрежи. Музичарот во понеделникот на Инстаграм објави емотивна порака за тоа колку му недостасуваат семејството и пријателите поради изолацијата и...

Уметноста на бакнување и факти што не ги знаеме

Бакнувањето е нешто што го поврзуваме со позитивните емоции. Но, дали некогаш сте се запрашале кога луѓето почнале да се бакнуваат од љубов? И, зошто бакнувањето е толку важно во нашите односи со партнерот? Која е...

Научниците тврдат дека белите дробови „магично“ се регенерираат по престанување со пушењето цигари

Вашите бели дробови имаат скоро „волшебна“ способност да ги корегираат канцерогените мутации предизвикани од пушењето - но само ако престанете да пушите, велат научниците. До сега, се сметаше дека мутациите што водат до карцином на...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -