Грдо и изгледа евтино! Модни утки на познатата ревија

Фарел Вилијамс во февруари откри дека е именуван за нов креативен директор на машката линија на облека на брендот „Louis Vuitton“. Вчеравечер во Париз се одржа и долгоочекуваната ревија на која беа претставени новите модели...

Се омажи поранешната министерка за финансии Нина Ангеловска (ФОТО)

Денес се мажи поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска, која е позната и како основач на Grouper.mk и претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. Таа се мажи со д-р Виктор Станков, уролог од Универзитетска...

Аријана Гранде се разведува по 2 години брак?

Пејачката Аријана Гранде и сопругот, агентот за недвижнини Далтон Гомез, се разделиле бидејќи сфатиле дека не можат да функционираат во „светот по Ковид“, се вели во новото соопштение. Од друга страна, Гомез уште еднаш се...

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ глуми во најновиот Астерикс и Обеликс

Излезе трејлерот за новиот филм „Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“, во кој глуми и шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ. Во филмот напаѓачот на Милан ќе ја има улогата на негативец. Тој со оваа улога се...

Македонска понуда за истражување на ,,Титаник” за само 200 евра (ФОТО) 

Македонец со понуда за тура до познатиот потонат "Титаник" (САТИРА)

Откриена причината за смртта на внукот на Роберт Де Ниро

Внукот на познатиот актер Роберт Де Ниро, Леандро Де Ниро Родригез почина пред два дена на 19-годишна возраст. Ќерката на познатиот актер Дренa Де Ниро откри која е официјалната причина за смртта на нејзиниот син. Како...

Илон Маск го реактивираше „Х“ профилот на Кање Вест

Социјалната платформа Х во саботата го реактивираше профилот на Је, уметникот порано познат како Канје Вест, откако беше суспендиран пред речиси осум месеци бидејќи раперот ги прекрши правилата против поттикнување насилство. На сметката на Ye...

Кевин Костнер среде драма за развод бара помош од законот

Холивудскиот актер Кевин Костнер поднел документи на суд со кои бара неговата сопруга Кристин Баумгартнер да го напушти неговиот дом, во согласност со нивниот предбрачен договор, пишува „Дејли Меил“. Според TMZ, ѕвездата од „Yellowstone“ тврди дека Баумгартнер одбива да...

Најздравиот и најубав начин да се ослободите од стресот: Еве како и колку пати...

Влијае на лачењето на „хормонот на среќата“ и го опушта целиот организам. Вечното прашање е колку интимни односи се доволни, како неделно, така и месечно и годишно. Општо е познато дека водењето љубов позитивно влијае...

Рачно напишаниот тестамент на Арета Френклин е валиден

Документот, рачно напишан од пејачката Арета Френклин, пронајден во нејзиниот кауч по нејзината смрт во 2018 година, е валиден тестамент според законот на сојузната држава Мичиген, заклучи денеска поротата на крајот од судскиот процес што доведе до...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -