ФОТО: Софија Вергара (50) ги почести фановите со слика во бикини и деколте како на 20 години

Некогаш најплатената телевизиска актерка Софија Вергара ја покажа својата завидна фигура на најновата фотографија што ја објави на социјалните мрежи.

Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“ објави фотографија во бикини, а нејзиниот изглед ги воодушеви сите нејзини следбеници.

Актерката моментално е на Карибите со нејзиниот сопруг 46-годишниот Џо Манганиело.

Колумбиската актерка Софија Вергара има 50 години, но судејќи по нејзиниот изглед, никогаш не би рекле дека е на прагот на шестата деценија. Таа е реализирана и како мајка на возрасен син кој има 31 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)