Слушнете ја приказната за единствениот познат македонец кој загинал на Денот Д во Втора...

Слушнете ја потресната судбина на овој млад војник кој пробал да избега од судбината: View this post on Instagram ...

Мадона: Сфатив колку сум среќна што сум жива

Мадона им се заблагодари на семејството и пријателите за поддршката и кажа дека е среќна што е жива откако беше хоспитализирана поради сериозна бактериска инфекција. Таа даде нова информација за својата здравствена состојба откако...

Илон Маск го реактивираше „Х“ профилот на Кање Вест

Социјалната платформа Х во саботата го реактивираше профилот на Је, уметникот порано познат како Канје Вест, откако беше суспендиран пред речиси осум месеци бидејќи раперот ги прекрши правилата против поттикнување насилство. На сметката на Ye...

Скандал на концерт: Карди Би гаѓа фан со микрофон, зашто ја испрскал со вода

Популарната раперка Карди Би била снимена како фрла (и удира) девојка во публиката на нејзиниот концерт во Лас Вегас, откако таа фрлила (и удрила) со пиво по неа, пишува Дејли Мејл. Ова не е прв...

Доделувањето на наградите „Еми“ е одложено поради штрајкот во Холивуд

Годинешното 75-то доделување на наградите Еми за најдобри телевизиски остварувања ќе биде одложено поради штрајкот на сценаристите и актерите во Холивуд, објавија американските медиуми. Наградата, првично закажана за 18 септември, се очекува да биде преместена...

Колапси, сообраќајки и повеќе интервенции поради горештините

Доктор Бленд Алиу информираше дека речиси секојдневно по неколку пати во денот интервенираат на колапси. -Поради високата температура до 40 степени често се случува да интервенираме на колабирање. Се случува да интервенираме на колапси по...

Маргот Роби заработи неверојатни 12,5 долари за улогата во „Барби“

Филмот „Барби“ веќе заработи 22,3 милиони на американскиот бокс офис, а се очекува во првата недела од прикажувањето филмот да ја надмине цифрата од 100 милиони долари. Според извештајот на Variety, Роби добилa неверојатни 12,5...

„Ако мојот син ја силува твојата ќерка, тоа не е мој проблем“: Жена нападнала...

Деновиве на социјалните мрежи повторно се шири видео од конфликт меѓу две жени од плажа на непозната локација. Видеото досега собра стотици илјади прегледи и луѓето не престануваат да го коментираат однесувањето на една од...

Погледнете ја Ким Кардашијан во „American Horror Story“

Љубителите на хорор филмовите наскоро ќе уживаат во новата сезона на „American Horror Story“. Сепак оваа вест не е ниту на половина толку голема и сензационална колку таа дека една од улогите во оваа...

Почина ќерката на Чарли Чаплин

На 74-годишна возраст во Париз почина Жозефина Чаплин, ќерката на легендарниот комичар Чарли Чаплин, јави ДПА . Актерката починала на 13 јули, објавија вчера американските весници, повикувајќи се на нејзиното семејство. Роднините претходно ја објавија...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -