(ФОТО) Алиоски пред завршниот меч на Пандев: Последниот танц на легендата

Од 18 часот ќе го одиграме последниот меч на Европското првенство и тоа против селекцијата на Холандија на „Јохан Кројф Арената“ во Амстердам.

Ние немаме никакви шанси за пласман во следната фаза, ама оваа средба има посебно значање затоа што истата е последна за големиот Горан Пандев. Напаѓачот на Џенова одлучи да и стави крај на репрезентативната кариера, а тоа дефинитивно ќе донесе емоции.

Веќе видовме колку му е тешко да Стефан Ристовски, а пак сега емотивна порака преку социјалните мрежи прати и Џани Алиоски.

Извор: Дерби