(ФОТО) Светот ја добива најжешката политичарка: Светската старлета влегува во политика !?

Најбогатата старлета на светот, младата милијардерка Кајли Џенер решила да влезе во политиката. Нормално, тоа ќе го направи во свој стил, со фотки во бикини.

Провокативната Кајли се две сексапилни фотки на социјалникте мрежи ги повика своите следбеници да гласаат на престојните претседателски избори.

https://www.instagram.com/p/CFscgtXnf6F/

Кајли Џенер на Инстаграм има фантастични 196 милиони следбеници.