Роналдо од сопругата доби подарок од 300.000 евра

Кристијано Роналдо се наоѓа во период од кариерата во кој треба да донесе конечна одлука за својата последна фудбалска станица, но во ситуација кога се уште нема ништо официјално за неговата преселба во Саудиска Арабија, во фокусот се најде Георгина.

Поубавата половина на португалската фудбалска ѕвезда реши да го изненади својот сакан по повод големиот празник на специјален начин, придодавајќи уште еден член во неговата моќна гаража.

Георгина Родригез преку социјалните мрежи откри дека му купила луксузен Ролс Ројс модел на Кристијано чија вредност е околу 300 илјади евра, а на видеото е прикажана и реакцијата на фудбалерот.

Од тоа што може да се види, целото семејство на Роналдо е изненадено од подарокот кој го подготвила Георгина, која на најдобар начин го израдува Португалецот пред да донесе конечна одлука за иднината.

Кристијано е голем вљубеник во брзи и луксузни автомобили и може да се пофали со многу ексклузивни модели, но од денес во неговата гаража е и Ролс Ројсот од Георгина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)