Бизарен и неспортски потег: Фјури лижеше крв од вратот на Вајлдер

Големиот реванш меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер синоќа заврши со триумф на Британецот, но мечот во Лас Вегас имаше бизарна завршница. Во претпоследната рунда кога беше јасно дека Фјури ја имаше доминацијата во мечот,...

(ВИДЕО) Погледнете што си купиле фудбалските ѕвезди со првата плата

Од ден на ден фудбалот наместо игра станува бизнис во кој се вртат милиони. Со самото тоа и фудбалските ѕвезди заработуваат енормно многу пари. Во прилог погледнете што си имаат купено најголемите фудблски ѕвезди со...

(ФОТО) Само вистинските навивачи на Вардар се во “Јане Сандански”!

Иако се очекуваше полна сала, во знак на поддршка на ракометарите што и донесоа две европски титули на Македонија во последните три сезони, сепак атмосферата во СЦ “Јане Сандански” воопшто не наликува на онаа...

Лудост или потреба: Натпреварот Македонија – Косово ќе го обезбедува и косовска полиција?

Натпреварот помеѓу Македонија и Косово во полуфиналето од Лигата на Нации кој е закажан на 26. март ќе го обезбедува и косовската полиција. Од МВР постигнале договор со полицијата на Косово таа да ги обезбедува...

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени...

Рекорден награден фонд за ЕП 2020: Македонија ќе добие 9,25 милиони евра за пласман

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) одлучи наградниот фонд за ЕП 2020 да го зголеми за цели 70 милиони евра во однос на оној од ЕП 2016, и да изнесува вкупно 370 милиони евра. Притоа секоја...

(ВИДЕО) Детална реконструкциjа: Познато е како дошло до несреќата во која загина Коби Брајант

Сеуште не е позната причината за трагичната хеликоптерска несреќа во која загина НБА легендата Коби Брајант. Светот се уште е во тага и не може да се помири со големата загуба. Бројни луѓе, познати и...

(ВИДЕО) Првенец во Серија А: Елмас погоди за Наполи и заплака од среќа

Тринаесеттиот настап за Наполи во Серија А се покажа среќен за македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас, кој на гостувањето кај Сампдорија го постигна својот прв првенствен гол за тимот од Неапол. Дваесетгодишниот играч за врска...

Ѓоковиќ го освои својот 17-ти Гренд Слем турнир и преку 4 милиони долари

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денес ја одбрани титулата на Австралија опен. Тој во финалето го совлада Доминик Темим со 3-2 во сетови. Со оваа победа Ѓоковиќ инкасира и 4.12 милиони долари, а неговиот противник дупло...

(ФОТО) Леброн ја откри тетоважата со посвета на Коби

Лос Анџелес Лејкерс го одигра првиот натпревар по трагичната смрт на Коби Брајант. На домашен терен тимот предводен од Леброн Џејмс доживеа пораз од Портланд. Во пресрет на мечот беше организирана церемонија со која достојно...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ