УЕФА објави: Мечот ќе се доигра вечерва со почеток од 20:30

Прекинатиот натпревар меѓу Данска и Финска поради колабирањето на Кристијан Ериксен сепак ќе биде доигран вечерва со почеток во 20.30 часот, одлучи УЕФА по консултациите со фудбалерите на двете селекции. Иако постоеја најави дека продолжението...

(ВИДЕО) Снимката која го шокираше светот, Кристијан Ериксен колабираше на теренот

Данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен, колабираше на теренот во првото полувреме од мечот на неговиот тим против Финска на Евро 2020. https://www.youtube.com/watch?v=iBEErTd-iS8&feature=emb_title Прекинат е фудбалскиот натпревар на Европското првенство меѓу репрезентациите на Данска и Финска, поради повреда...

(ВИДЕО) ЕСПН: Македонија го има најубавиот дрес на Европското првенство

Како што е познато, пред настапот на ЕП се крена голема прашина откако Јако по барање на ФФМ креираше нов дизајн на дресови на што јавноста бурно реагираше. Токму тоа го натера првиот човек на...

(ВИДЕО) Ѓоковиќ по победата над Надал: Ова е еден од најголемите мечеви кои сме...

Осум пати досега Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се сретнувале на Ролан Гарос, но синоќешниот маратон сигурно е еден од најимпресивните кои се одиграле. Не само на овој Гренд слем, туку севкупно. https://www.youtube.com/watch?v=RYHMK-mL33U „Мое е задоволството...

Хуманитарна акција на Sport Life: Навиваме заедно за Македонија

Sport Life ги повикува сите играчи да се вклучат во хуманитарната акција – „Навиваме заедно за Македонија“, за поддршка на изградбата на центарот за рани интервенции и третман кај децата со нарушувања од аутистичниот...

Денес започнува Европското фудбалско првенство, Македонија дебитира во недела

Со натпреварот Турција – Италија, вечер од 21 часот стартува Европското фудбалско првенство. Натпреварот ќе се игра на „Олимпико“ во Рим и е од 1.коло во А-групата во која се наоѓаат и селекциите на...

Димитриевски: Подготвени сме, мотивирани сме и немаме никаков притисок

На денешната прес-конференција во Букурешт беа македонските голмани Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски, двајцата ја потенцираат одличната атмосфера во селекцијата и веруваат во добар резултат против Австрија. Македонските фудбалери со нетрпение го чекаат првиот меч...

Реал, Барса и Јуве се спасија од суспензија

Судот во Женева одлучи засега дека УЕФА нема право да ги суспендира Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, како основачи на фамозната Суперлига. Ова е во моментов дефинитивната одлука и овие три гиганти се спасија од...

Гардијан: Македонскиот дијамант Елиф Елмас создаден во продавница за слатки

Две децении по воениот конфликт и меѓуетничките тензиите во земјата, македонската фудбалска репрезентација како никој порано ја обедини нацијата со историскиот пласман на ЕУРО2020, а еден играч ги освои срцата на сите навивачи –...

Марка: Анчелоти се враќа во Реал Мадрид

Реал Мадрид неодамна се раздели со Зинедин Зидан, кој немал најдобар однос со претседателот Флорентино Перез, па сега шпанскиот гигант бара замена за Французинот. Еден од кандидатите за тренерското место е Карло Анчелоти, а „Марка“...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ