(ВИДЕО) На Јокиќ му било срам да се појави пред сограѓаните во Сомбор

Градот Сомбор планираше организација за дочек на Никола Јокиќ во петокот по повод освојување на МВП-наградата во НБА-лигата, но кошаркарот на Денвер нагетс реши да ја откаже. Јокиќ еден ден претходно уживаше со своите коњи, ...

(ФОТО) Пандев и Ангеловски го прекршија протоколот на УЕФА, беа на вечера со семејствата

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев заедно со своите семејства по поразот од Украина одлучиле да го напуштат карантинот и да заминат на вечера во еден од рестораните...

Ново во Sport Life: Стани експерт за типување и покрај редовната добивка освој вреден...

Играчите кои ќе погодат најмногу добитни тикети во периодот од 11 јуни до 11 јули 2021 година ќе имаат можност да станат „Експерти за типување“ на Sport Life и да освојат вредни подароци покрај...

(ФОТО) Првата фотографија на Ериксен по колапсот

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен се чувствува добро и првпат по несреќата што му се случи на натпреварот со Финска, се појави во јавноста со фтографија. Играчот на Интер се јави преку социјалните мрежи каде им...

Алиоски: Не слушнав што ми рече Арнаутовиќ, по мечот дојде во соблекувалната и ми...

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски открива дека по натпреварот Марко Арнаутовиќ му се извинил и во соблекувалната. Инцидентот кој го предизвика Арнаутовиќ по постигнатиот гол е во центарот на вниманието. Австриецот може да добие и казна...

Кристијано Роналдо одби да потврди дали останува во Јуве

Кристијано Роналдо вели дека што и да се случи ова лето околу неговата фудбалска иднина „ќе биде за најдоброто“, по шпекулациите кои го поврзуваат за заминување од Јувентус во Пари Сен-Жермен или Манчестер јунајтед. 36-годишниот...

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Македонскиот напаѓач Александар Трајковски смета дека натпреварот со Украина, в четврток ќе биде клучен за „црвено-жолтите“ кои се дебитанти на Европското фудбалско првенство. – Ако ја победиме Украина големи се шансите да ја поминеме групата....

ВИСТИНСКО ЧУДО Е ШТО Е ЖИВ: Срцето на Кристијан Ериксен не чукало 5 минути

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен најверојатно доживеа срцев удар на мечот на ЕП против Финска и според мислењето на поранешниот лекар на Тотенхем, вистинско чудо е што успеа да се опорави. Професорот Санџај Шарма, кој има...

Докторите кои го спасија Ериксен: Прво му го почувствувавме пулсот, а потоа почнавме да...

Еден од докторите на данската репрезентација раскажа како изгледало спасувањето на Кристијан Ериксен Лекарите на данската фудбалска репрезентација се вистинските херои на вториот ден од Европското првенство. Тие беа луѓето кои експресно реагираа кога Кристијан...

Данскиот селектор низ солзи: Требаше да играме утре, но знаев дека играчите нема да...

Данскиот селектор Каспер Хјулманд не можеше да ги сокрие солзите при изјавата што ја даваше по дуелот со Финска, убедливо најемотивниот меч што овој стратег го има водено во кариерата. На крајот, најважно е што...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ