Лазаров: Индивидуално и колективно сме подобри од Украина

Македонските ракометари вчера го одработеа првиот тренинг во Виена во пресрет на денешниот дуел со Украина. капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров по тренингот за денешниот ривал истакна: - Ќе играме против непознат противник со кого...

(ФОТО) Ракометарите ја покрија “Северна”

Maкедонската ракометна репрезентација утре со дуел против Украина го започнуваат Европското првенство. Денеска нашите момци го одработија и првиот тренинг, а на автобусот “Северна” е прекриена со македонското знаме. Најпрво Борко Ристовски го покри "Северна", а...

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на ЕП 2020 ќе го одигра на 10.01.2020 (петок)...
Извор:EHF EURO 2020

Факти и статистики: Сè што треба да знаете од историјата на европските првенства во...

Европското првенство во ракомет за мажи во 2020 година во Шведска, Австрија и Норвешка ќе сруши многу рекорди - како прво издание со 24 учесници, чиј домаќин беше се три нации и финале со...

(ФОТО) Ракометарите како големо семејство кршеа лепче со паричка пред стартот на ЕП

Oваа година ракометарите поради настапот на Европското првенство нема да ги прослават големите празници Бадник и Божиќ со своите семејства.Вчера репрезнтативците заедно го празнуваа Бадник и традиционално кршеа лепче со паричка. Најсреќен беше кондициониот тренер...

(ФОТО) Борко Ристовски ја избриша Северна од Македонија

Голманот Борко Ристовски на својот Инстаграм-профил објави фотографија од хотелот во кој е сместен националниот тим на која го имаше пречкртано името Северна и напиша „никогаш северна“. „Резервирано за играчите на националниот тим на С....

ЕХФ квиз за Европското првенство во ракомет 2020

Тестирајте го вашето знаење со квизот на EHF EURO 2020. Официјалната страна за европското првенство во ракомет објави квиз со 10 прашања во врска со историјата на натпреварувањето, колку добро знаете за машкиот ракомет и...

Ова се петте најопасни играчи „еден на еден“ на Европското првенство во ракомет 2020

Ова се петте најдобри играчи еден-на-еден кои ќе настапат на ЕХФ ЕУРО 2020 Сандер Сагосен, Норвешка Со неговата можност да шутира од кое било растојание и брзо одлучување, има само неколку индивидуални играчи поопасни од Сандер...

Распоред на натпреварите на Македонската ракометна репрезентација на ЕУРО 2020

Македонија на Европското првенство во ракомет своите настапи ќе ги има во Виена. Се наоѓа во групата „Б“ заедно со Чешка, Австрија и Украина. Натпреварите ќе ги игра по следниов распоред: 10.01.2020 - 20:30 ч. Македонија - Украина 12.01.2020...

Седум ракометари на ППД Загреб на финалниот список на Червар за ЕП

Изоставувањето на Мануел Штрлек и повредата на Шебетиќ се главните изненадувања на списокот на селекторот на хрватската ракометна репрезентација Лино Червар за Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка. Доминираат дури седуммина ракометари на ППД...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ