Аџибадем Систина: Г-динот Јордан Камчев е директно потребен за реализација на голем број на...

„Се обраќаме во името на колективот на најголемата приватна клиничка болница во земјата ,,Аџибадем Систина’’ која е дел од најголемата групација на болници во Југоисточна Европа „Аџибадем“ и дел  од вториот најголем синџир болници...

ВМРО-ДПМНЕ: Тендерашите Заев и Филипче кои не набавија ни една вакцина, сега стравуваат да...

Премиерот Зоран Заев не е загрижен што нема вакцини. Загрижен е како што вели „на крајот да не сме се доведеле во состојба да има три милиони вакцини за еден милион граѓани за вакцинација“!...

Пукање на Бит Пазар, повредено едно лице

Едно лице е повредено со огнено оружје вчеравечер на Бит-пазар. Како што самиот пријавил во СВР Скопје, во близина на угостителски објект на подрачје на Бит-пазар на А.Џ.(48) од Скопје му се доближиле две...

Регистрирани се 1128 нови случаи на ковид-19, починати се 12 лица, оздравени се 307...

Во последните 24 часа се направени 3082 тестирања, а регистрирани се 1128 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 569 -Куманово 51 -Дебар 12 -Штип 35 -Прилеп 43 -Тетово 50 -Струга 16 -Велес 45 -Битола 57 -Охрид 38 -Кавадарци 35 -Гостивар 10 -Гевгелија 14 -Струмица 33 -Крива Паланка 5 -Радовиш 11 -Крушево...

Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија

Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Гевгелија вчера (21.10)...

Во Собранието денес ќе се одржат седници на 4 комисии

Во Собранието на Република Македонија за денес се закажани седници на 4 комисии.  Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот во 09:30 часот часот ќе...

Регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19, починати се 12 лица, оздравени се 233...

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 325 -Куманово 26 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 38 -Тетово 25 -Струга 5 -Велес 10 -Битола 14 -Охрид 10 -Кавадарци 25 -Гостивар 11 -Гевгелија 20 -Струмица 24 -Крива Паланка 9 -Радовиш 5 -Крушево...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ предлага закон за формирање на специјална државна комисија за борба против КОВИД 

На денешната прес конференција на пратеникот Антонијо милошоски, од ВМРО-ДПМНЕ побараа формирање на специјална Комисија за заштита и справување со пандемија или епидемија. Според предлогот, Комисијата ќе брои 11 членови во која по функција ќе...

Кризата остави без работа околу 15 илјади луѓе, вкупно без работа се над 150...

Со состојба на 30.09.2020 година евидентирани се 14.819 невработени лица по основ на прилив од работен однос за кои престанокот, односно одјавата од задолжително социјално осигурување е регистрирана во периодот по 11 март годинава,...

Шекеринска со честитки до питомците: Дајте се од себе, помогнете ни да бидеме уште...

Денешниот ден е во духот на младоста и мотивацијата да се научи нешто ново и да се биде подобар. Да се влезе во суштината на воената академија, но и да се научи нешто ново,...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ