Кризата остави без работа околу 15 илјади луѓе, вкупно без работа се над 150...

Со состојба на 30.09.2020 година евидентирани се 14.819 невработени лица по основ на прилив од работен однос за кои престанокот, односно одјавата од задолжително социјално осигурување е регистрирана во периодот по 11 март годинава,...

Дибиров: Сакаме да покажеме дека Фленсбург беше само почеток на нашата идеја

Вардар одигра фантастичен меч против Фленсбург и дојде до голем триумф кој може да има големо влијание за самодовербата во понатамошниот тек од сезоната. Тиумр Дибиров вели дека мечот со Фленсбург е само почеток, тие...

777 санкции за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 777 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги...

(ФОТО) Никол Шерцинигер и во петтата деценија е секси

Никол Шерцинигер не се предава на годините. Таа и во петтата деценија изгледа подобро од било кога за што е доказ фотографијата која што ја објави на својот Инстаграм профил. Никола на фотографијата е во...

Владата донесе нови мерки за поголема заштита од коронавирусот, сите да ги почитуваме, да...

Состојбата со коронавирусот е навистина сериозна, бројот на новоинфицирани континуирано расте, а болничките капацитети се полнат, затоа сите треба да бидеме свесни дека од секој граѓанин зависи како ќе се развива состојбата. Потребна е голема...

Шверцер фатен како крие скоро килограм злато во својот задник

Шверцер бил фатен со 0,972 кг злато вреден 46 000 фунти (59.555,05 УСД) скриени во неговиот задник откако цариниците го забележале неговиот необичн начин на движење на аеродром во Индија. Човекот патувал на летот „GoAir“...
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ