Заврши состанокот на Кризниот штаб: Кои се новите мерки против ковид-19?

Заврши седницата на главниот кризен штаб на кој се анализираат последните случувања со коронавирусот во Македонија и препораките кои се добиваат од страна на Комисијата за заразни болести, јавува ТВ 21.

Се влошуваат односите меѓу Франција и Турција

Повлекувањето на францускиот амбасадор од Анкара по коментарите на турскиот претседател за менталното здравје Емануел Макрон дополнително ги зголеми тензиите меѓу двете земји во спорот за војната во...

(ВИДЕО) Еколошки геноцид : Во Лисиче прст пред око не се гледа од загадувањето

На Фејсбук се појави видео со кое се нагласува алармантната состојба со загадувањето во скопско Лисиче, како и опасноста по здравјето на жителите во овој дел од градот. Според...

Од утре во Словенија започнува забраната за движење надвор од местото на живеење

Поради големото зголемување на инфекциите со коронавирусот, Словенија ги заострува веќе постоечките мерки, така што забраната за движење надвор од општините каде престојуваат жителите ќе стапи на сила во вторник, објави во...

Коронавирусот добива нов сојузник, воздухот во Македонија повторно загаден

Повторно се враќа старата мака на граѓаните, покрај со коронавирусот ќе треба да се борат и со загадениот воздух. Уште на самиот старт на грејната сезона, мерните станици низ Македонија покажуваат високо...

СДСМ ја презема црвената боја, лидерот ќе го бираат на непосредни избори – Ова...

Вчера СДСМ го одржа 25. Конгрес, овој пат, Конгресот, за првпат во партијата но и во државата се одржа дигитално, од далечина, согласно сите мерки и протоколи со...

Од коронавирусот починаа 22 лица, најмладиот има 35 години, 561 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 271Куманово 29Дебар 2Штип 19Прилеп 33Тетово 26Струга 3Велес 20Битола 17Охрид 11Кавадарци 18Гостивар...

Владата ги објави платите на советниците во кабинетот на Заев, меѓу најплатени и Верушевски

Владата на својата интернет-страница, како што најави, започна со објавување на нето-платите на вработените во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, како и на надворешните соработници. Кај вработените убедливо најплатен...

Ребалансот на Буџетот пред финално усвојување, со него почнува четвртиот пакет мерки

Во Собранието заврши амандманската расправа за ребалансот на Буџетот и од понеделник се очекува тој да се најде на дневен ред на собраниска седница. Со вториот по ред ребаланс на Буџетот за...

Маричиќ: Судството треба и може да функционира онлајн

Одложувањето поради состојбата со коронавирусот во последните десетина дена стана пракса па поради тоа Министерот за правда Бојан Маричиќ смета дека поради новата состојба со коронавирусот и судството треба да функционира онлајн.
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ