Ангеловска: Членството во НАТО отвора пазар од неколку милијарди евра за нашите компании

Економскиот раст забрзува за 2 процентни поени во просек кај земјите кои пристапиле во НАТО. Со влегувањето во Северноатланската Алијанса за македонските компании се отвора нов пазар од неколку милијарди евра, додека политичката сигурност...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -