Мицкоски бара извинување од СДСМ за антсемитските навреди на Мизрахи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со фејсбук статус се огласи во врска со антисемитските напади кон министерката за труд и социјала, Рашела Мизрахи. Тој напиша: Заев ветуваше едно општество за сите, ама тоа само пред...

Мицкоски го честита Божиќ: Нека ни е вековит и честит овој голем христијански празник...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка по повод еден од најголемите христијански празници, Божиќ. Дозволете ми од мое и од име на ВМРО-ДПМНЕ, да Ви го честитам еден од најсветлите христијански празници, раѓањето Христово,...

Спасовски со честитка: Да се водиме од чесноста, љубовта и грижата едни за други

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, упати честитка до г.г. Стефан, архиепископот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, до претставниците на Синодот на МПЦ – ОА и до сите луѓе во нашата држава, кои ги...

Пресметка помеѓу криминални групи во Чаир: Изрешетани членови на арачиновската криминална група

Членови на арачиновската криминална група вчера вечер околу 20 часот биле изрешетани во Чаир, дознава „НетПрес“, според чии извори се работи за Н. Ајети и Б. Ајети. Тие според Нетпрес биле тешко ранети, едниот со повреди во...

(ВИДЕО) Заев ја понудил ќерката за снаа на Ципрас за да се потпише Преспанскиот...

По социјалните мрежи вирално се прошири видеото на кое поранешниот премиер Зоран Заев вели дека ја понудил ќеркаму за снаа на поранешниот премиер на Грција, Алекис Ципрас за да се постигне Преспанскиот договор. Заев во...

Мизрахи: Заглавени се дури 8500 предмети за нега на трето лице, ќе се формира...

Сиромаштијата во Македонија секојдневно вртоглаво расте. Сликата која ја гледаме низ македонските улици е реалноста која ја живеат граѓаните на оваа држава. Деца питачи, злоупотреба на детската заштита, руинирани градинки, злоупотреба на социјалната помош, хаос...

Нова “бомба” од новинар: Тајна средба за аферата Рекет на аеродром во Белград

Новинарот на Телма Боби Христов со нова информација поврзана со случајот Рекет. Тој тврди дека на за него познат датум имало средба на белградскиот аеродром Никола Тесла на која се сретнале еден инволвиран во рекетирањето...

Новo видео за божиќна каланда – коледарска песна „Христос се роди денес“

Видео записот за божиќната каланда – коледарска песна „Христос се роди денес“, е веќе во завршна фаза. Се очекува пред самиот празник, видео спотот да биде пуштен во јавноста, информираат на својата веб страница...

СДСМ инвестира во човечкиот капитал, здравствениот персонал и условите во болниците

Со политиките на СДСМ, 2019 година беше година на огромни успеси во здравството, година на раст на плати, обезбедување на нова опрема во болниците и подобри услови во јавните здравствени установи. Од месец февруари здравствените...

За само 2 месеци распишани биле огласи за 4.131 работни места во државната администрација

Дополнителниот заменик министер во Министерството за информатичко општество и администрација, Невена Стаменковска Стојковски, обелодени дека за период од само 2 месеци распишани биле огласи за вкупно 4.131 работно место во јавната администрација и државните...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -