Бонусите и платите на обвинителите на СЈО под лупа на ОЈО

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за „Фокус“ вели дека ОЈО ги проучува информациите за бонусите и платите кои ги земале обвинителите на Специјалното јавно обвинителтво. -Надлежен јавен обвинител ги проучува јавно објавените податоци за...

Протест пред Влада против отварање на рудник во струмичко – се бара одземање на...

На  владина седница  веднаш да се  одземе  концесијата и дозволат за отварање на рудникот Иловица во селото Штука, струмичко , да не  се чека техничката влада е едно од барањата  на  жителите  на Штука...
video

Пендаровски: Да не сум претседател, и јас би се иселил од својата држава

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски во Нови Сад истакна дека би се иселил од својата држава доколку не би бил претседател, затоа што „никој не е луд да го троши својот живот во...

ДКСК: Обвиненијата за злоупотреби на Мицкоски се неосновани – нема докази за потврда на...

Дравната комисија за спречување на корупцијата и официјално ја донесе одлуката за наводите кои беа застапувани од СДСМ дека Христијан Мицкоски наводно незаконски се стекнал со имот и изградба на мали хидроцентрали во Беровско...

ova e video

test https://www.youtube.com/watch?v=Y6J3Qow8XP0

Ангеловска: Членството во НАТО отвора пазар од неколку милијарди евра за нашите компании

Економскиот раст забрзува за 2 процентни поени во просек кај земјите кои пристапиле во НАТО. Со влегувањето во Северноатланската Алијанса за македонските компании се отвора нов пазар од неколку милијарди евра, додека политичката сигурност...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -