Мицкоски: Најавите на власта и премиерот Заев, за покачување на пензиите се лажни

Во петминутно видео обраќање, преку презентации и пресметки, лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, тврди дека најавите на власта и премиерот Зоран Заев, за покачување на пензиите се лажни. Според него, пензионерите требало...

Инспекција ќе проверува дали дадилката која тепаше дете имала лиценца

Министерството за труд и социјала ќе изврши вонреден инспекциски надзор во Агенцијата преку која била ангажирана дадилката кoja тепаше двегодишно дете во скопски Аеродром. Вработените во одделот за детска заштита треба да проверат дали...

Полицијата тресеше стан во Прилеп – еве што пронајде

Полициска станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ф.С.(39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На  24.04.2019...

„Пази не ме гази” – сообраќајна акција во Крива Паланка

На главната улица „Св.Јоаким Осоговски” во Крива Паланка денеска се одржа акција за сообраќајната култура и безбедност во сообраќајот „Пази не ме гази” во организација на здужението „Норгес Вел” од Крива Паланка и НВО...

Министерство за здравство: Над 20 илјади граѓани закажале за вакцина против грип

ад 20.069 граѓани до вчера закажаа бесплатна вакцинација во трите поликлиники Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров во рамки на Здравствениот дом во Скопје и низ центрите за јавно здравје во целата држава, соопшти Министерството...

Бонусите и платите на обвинителите на СЈО под лупа на ОЈО

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за „Фокус“ вели дека ОЈО ги проучува информациите за бонусите и платите кои ги земале обвинителите на Специјалното јавно обвинителтво. -Надлежен јавен обвинител ги проучува јавно објавените податоци за...

Протест пред Влада против отварање на рудник во струмичко – се бара одземање на...

На  владина седница  веднаш да се  одземе  концесијата и дозволат за отварање на рудникот Иловица во селото Штука, струмичко , да не  се чека техничката влада е едно од барањата  на  жителите  на Штука...
video

Пендаровски: Да не сум претседател, и јас би се иселил од својата држава

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски во Нови Сад истакна дека би се иселил од својата држава доколку не би бил претседател, затоа што „никој не е луд да го троши својот живот во...

ДКСК: Обвиненијата за злоупотреби на Мицкоски се неосновани – нема докази за потврда на...

Дравната комисија за спречување на корупцијата и официјално ја донесе одлуката за наводите кои беа застапувани од СДСМ дека Христијан Мицкоски наводно незаконски се стекнал со имот и изградба на мали хидроцентрали во Беровско...

ova e video

test https://www.youtube.com/watch?v=Y6J3Qow8XP0
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ