Николоски: Заев во спрега со мафијата направи кокаинска Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вчерашното интервју во емисијата „Директно“ на „ТВ Тера“ посочи дека Заев е во спрега со мафијата правејќи ја Македонија небезбедна држава за живеење. Имав една колумна и ја нареков...

Љутков: СДСМ го навредува Македонскиот јазик и го третира како втор јазик со Законот...

СДСМ го навредува Македонскиот јазик и противуставно го третира како втор јазик, односно како странски јазик во Република Македонија. СДСМ сака повторно да импровизира со носење на законско решение на брз и дилетантски начин, со...

775 потврдени убиствата на само една фотографија

Жените војници во СССР излезе дека се исклучително добри снајперисти, со повеќе од 12.000 успешно поразени непријателски цели само во Втората светска војна. „Ударните“армии биле создадени со јасна идеја за уништување на важните непријателски...

Груевски за Ружин: Упикувач и вовлекувач од редок вид

Деновиве во интервју за една телевизија Нано Ружин беседел дека новите правила за процесот за проширувања Макрон ги смислил “заради такви како мене” , односно да не му се појавеле како што вели Нано,...

Спасовски на средба со рускиот амбасадор: Проектите од взаемен интерес ќе продолжат да се...

Техничкиот премиер на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски денеска го прими амбасадорот на Руската Федерација во нашата земја, Сергеј Баздникин. На средбата премиерот Спасовски на амбасадорот Баздникин му предаде писмо со честитки до новоизбраниот...

Николоски: На Заев никогаш нема да му ја простам промената на името

Лично на Зоран Заев никогаш не би  му простил и нема да му простам за промената на името, вели  Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашното гостување на битолската телевизија „Тера ТВ“. Тој исто така...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска и СДСМ спроведуваат целосна партизација на администрацијата во одбраната

Радмила Шекеринска и СДСМ спроведуваат целосна партизација на администрацијата во одбраната. Во министерството за Одбрана имаме брутално кршење на законите при процесот на унапредување на административните слубеници. Според информациите со кои располагаме комисиите добиле списоци на...

Димовски: Владата со закон отвара простор за криминал и корупција, давајќи им бенефиции на...

Денес во собранието прес конференција одржа пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во врска со Законот за стратешки инвестиции кој вчера го донесе Собранието, при што изнесе низ акритики во врска со овој закон. „СДСМ преку...

Курто Дудуш за тепањето на Исмаил, од судот доби само опомена

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денес во судот доби само опомена. Тој призна дека го тепал Демир Исмаил, но не доби никаква казна, судот му изрече судска опомена.  Тој пред судијата Ѓоко Ристов, велејќи...

Пендаровски пред дипломатскиот кор: Ќе го почитувам Уставот при доделување на мандатот за новата...

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, вчеравечер се обрати на приемот приреден за претставниците на дипломатскиот кор, акредитирани во Република Македонија. Во обраќањето Пендаровски истакна дека неговиот кабинет останува да биде целосно отворен за уште...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -