ЛАГА ИЛИ ВИСТИНА: Арсовска се фали дека секој ден изминатава година засадила над 1.900...

Градоначалничката на Град Скопје, г-ѓа Данела Арсовска се пофали со уредувањето на градската површина. Во својата објава таа наведе колку параметри во животната средина и разубавувањето успеала да поправи и надгради изминатава година во однос...

ЧЕСТИТО ДВОЈАЗИЧНИ УНИФОРМИ ВО МВР: Спасовски најави до март двојазичност во полицијата

Запрашан за застапеноста на Албанците во специјалната полициска антитерористичка единица „Тигар“, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Прав пат“ на Алсат-М одговори дека во таа единица не е важна етничката припадност, туку...

Продажба на “fake” тестови во казина: Добар бизнис, но за кого?

Деновиве на јужниот дел на границата со Грција, јавноста е сведок на сериозен скандал каде е откриена мрежа за продажба на негативни ковид тестови. Продажбата на тестови во Дојран и Гевгелија, неколку дена е најактуелна...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата почна со „нема поскапување на струјата“ заврши со поскапување од 15% во...

Заевизмот од 1-ви јануари ја поскапе електричната енергија за граѓаните за над 15%, како со базичното поскапување од 9,5%, така и со укинувањето на евтината дневна тарифа. Заевизмот ова го направи за да ја...

Бесплатен паркинг во Центар за време на божиќните празници

За време на божиќните празници, на 6 и 7 јануари 2022  година, сите паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе бидат бесплатни за граѓаните. Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата и издавање...

СДСМ: Кој и по кој основ му платил на Георгиевски за озвучувањето за новогодишната...

Со оглед на тоа дека Петар Георгиевски – Камиказа призна дека добил 14.000 евра за озвучувње на новогодишната прослава на плоштадот, редно време е Данела да излезе пред граѓаните и да даде конкретни одговори...

Нови 1197 новозаболени од Ковид-19 – Најмалку 9 сомнителни случаеви на “омикрон” сој

1197 нови случаи на заразени со Ковид-19 ќе влезат во денешната статистика на Институтот за јавно здравје, објави „Слободен печат“ повикувајќи се на извори од ИЈЗ. Инаку, девет случаи се сомнителни на Омикрон сојот. Во...

Петров: Ситуацијата во земјава не е погодна за избори, Владата има солидна поддршка

„Не би сакал да зборувам кога ќе се случат следните избори, но мислам дека овој период сега не е погоден за избори. Бројни се проблемите во државата, а изборите не ги решаваат нив. Владата...

СРАМЕН ЧИН НА СДСМ: На градоначалникот на Штип му забранија да го посети првото...

Градоначалникот на Штип се пожали за немил и срамен чин од страна на директорот на штипската болница, кој како што вели, го исполитизирал чинот на честитање и дарување од страна на општината кон првото...

По цената на струјата, поскапеа и горивата – Видете ги новите цени

На првото годинешно заседавање на РКЕ донесена е одлука за поскапување на малопродажните цени на горивата за 2,17%. Од 04.01.2022 важат следните цени:   ЕУРОСУПЕР БС–95     75,00 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС–98     77,00 ден/лит. ЕУРОДИЗЕЛ (Д–Е V)  65,50 ден/лит. БИОДИЗЕЛ              66,50...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -