4 вида на евтина протеинска храна за раст на мускулите

Протеинот е извор на живот за сите нас и е од витално значење макронутриенти што треба да ги имате во рамките на вашата диета без оглед дали сакате да градите...

Причини зошто резултатите од тренингот не се толку импресивни

Кога ќе си поставиш цели, сакаш да дадеш максимални напори за да ги постигнеш вид  резултатите за кои копнееш. Освен да направите правилен избори на храна, треба да се комбинирате...

Вежба за совршен стомак

Склекот е една од најпопуларните и најефективните вежби за абдоминален дел од вашето тело. Покрај абдоменот, оваа вежба влијае и на голем број други мускули, па вашите раце, рамена и нозе исто...

Jога вежби кои треба да ги правите ако кревате тегови

Иако повеќемина мислат дека јогата и теретаната не се споивли работи и дека јогата преставува друг вид на тренинг за мажи кој не сакаат да се зацврстат и да го зголемат своето...

6 начини за намалување на нивото на естроген во вашето тело

Понекогаш ќе ви биде тешко да изградите мускули и да изгубите маснотии, дури и ако ги следите диетите и вежбите како по книга. Најверојатно ова е предизвикано од...

Вежби за совршен и цврст задник

Постојат повеќе вежби за убаво обликуван задник, а кои може и да ги правите во домашни услови. Дел од нив се сквотовите или клекнувања. сквотови -...

СОВРШЕНА ПРОГРАМА ЗА ПОЧЕТНИЦИ ВО БОДИ БИЛДИНГ

  Важно е кога правите било каков вид на боди билдинг програма да бидете сигурни дека тоа е нешто што ќе има ефект на вас и ќе одговара на вашиот животен стил. Исто така, кога...

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ВЕЖБИ ЗА СЕКОЈ ПОЧЕТНИК ВО ТЕРЕТАНА

  Како почетник во боди билдингот, гледањето на сите различни машини и справи во добро опремена теретана може да биде застрашувачки и уште повеќе збунувачки, гледате луѓе на различни справи кои прават различни видови на...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

- Advertisement -