Некогашната девојка на Хуан Мартин дел Потро, Химена Барон предизвикала шок во јавноста со бизарната снимка на која тверка во танга и тоа пред нејзиниот син.

Хуан одамна раскинал со својата девојка Химена, а претходно таа била заедно со фудбалерот Пабло Освалдо. Со него има син Момо со кој го снимила и ова контроверзно видео.

„Ова видео најдобро го покажува нашето семејство, ви посакуваме најдобра забава, не карајте се, простувајте, заборавајте. Не судете, уживајте, дозволете да се случуваат магични работи. Чашата нека ви биде полуполна, а не полупразна и заблагодарете се на вашето здравје“ – било дел од божиќната порака напишана покрај оваа снимка.