Исчезна внукот на Љубе Бошковски

Лица блиски до семејството на политичарот Љубе Бошковски на социјалните мрежи објавија дека исчезнал неговиот внук Самоил Костадиновски.

Според објавите, Костадиновски бил киднапиран во близина на Чешката амбасада, па на социјалните мрежи се шири апел за помош од граѓаните.

Од МВР претходно во дневниот билтен објавија дека е исчезнато 26-годишно лице.

– На 04.03.2023 во 08.00 часот во СВР Скопје, М.К.(32) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат С.К.(26). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира МВР.