Филипче: Секој од нас е заменлив, никој не е венчан за функцијата

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес конференција, не сакаше да одговара на прашања поврзани со трагедијата што се случи во Тетово, односно за пожарот во модуларната болница, при што настрадаа 14 граѓани. Тој побара да не коментира додека тече истрагата.

На прашањето пак дали е незаменлив, бидејќи премиерот Зоран Заев изјавил дека се потребни барем шест месеци за да се прилагоди негов наследник, Филипче одговори дека, според него, секој е заменлив.

-Не, секој од нас е заменлив, никој не е венчан за функцијата, таа е мој генерален став по однос на се, истакна Филипче.