УЕФА забрани пушење на стадионите

УЕФА одлучи да донесе револуционерна одлука на денот против цигарите, па претстојните натпревари на Европското првенство ќе бидат без чад, а истото важи и за финалето на Европското првенство за репрезентации до 21 година.

https://twitter.com/UEFA/status/1399357522826477568?s=20