Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи кои ќе бидат новите цени на нафтените деривати.

Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се сменија, додека цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за половина денар.