(ВИДЕО) Брутален нокаут од Нигериецот Ефе Ајагба

Нигериецот Ефе Ајагба го нокаутираше Брајан Хауард во Оклахома во третата рунда и дојде до скор од 15:0 во кариерата. Овој 27-годишен тешкаш брутално го нокаутираше својот противник. Ударот беше толку силен што мораше да интевенираат и доктори.

Сигурни сме дека нигерискиот боксер во следните години можеме да го гледаме како предизвикувач за светската титула и ќе видиме како ќе се развива неговата кариера.

https://twitter.com/i/status/1381081109014966273