Дневен хороскоп за вторник 4 мај 2021 година

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватен бизнис, правите тајни деловни планови поврзани со соработката со странски земји. Ако сте во врска, максимално сте посветени на вашата сакана. Вие сте страствени и љубоморни. Пазете се од инфекции.

БИК

Добар ден е да се заврши судењето. Се чувствувате олеснети што одлуката е донесена во ваша корист. Ако сте слободни, нема промени во емоционалното поле и покрај вашата дружеубивост. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат тајни финансиски трансакции. Вие сте таинствени и кога станува збор за работата. Брачниот другар размислува да замине во странство, а вие ја поддржувате идејата. Урогениталниот тракт е чувствителен кај мажите, а гениталиите кај жените.

РАК

Вие сте максимално посветени на вашата работа додека уживате во вашите обврски. Сè тече непречено, така што сте сигурни дека резултатите ќе бидат одлични. Брачниот другар е загрижен за отплата на заемот. Уживате во рекреација и се чувствувате добро.

ЛАВ

Ве чека прилив на финансии. Нема значајни настани на работа, сè се одвива според планот. Емоционално сте заинтересирани и отворено го покажувате својот интерес за симпатии. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Ќе имате разговор со претпоставен за време на кој ќе се жалите на тековните тешкотии. Другата страна ве охрабрува и верува дека ќе можете да ги решите. Склони сте на мечтаење и не го гледате вашиот сопруг реално. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Вие сте во фаза на размислување што друго би можеле да направите. Имате впечаток дека работата е влезена во рутина и ви треба промена. Вие иницирате сериозен разговор со вашиот партнер на тема заеднички потомци. Можни се проблеми во пределот на главата.

ШКОРПИЈА

Фалсификувате тајни деловни планови поврзани со странство. На редовна работа, сè е под ваша контрола. Склони сте на мечтаење. Фантазирате за идеалната врска. Грижете се за вашето здравје. Постои можност за употреба на терапија.

СТРЕЛЕЦ

Ве чека поголем деловен успех или добивање нова деловна понуда. Во секој случај, се чувствувате задоволни од вашата работа. Врската се развива нормално, иако имате впечаток дека партнерот е премногу љубоморен. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Ќе ве интервјуираат за нова работа каде ќе оставите одличен впечаток. Ве чека разговор со сопругата. Таа сака да зборува за својата работа, поточно, размислува да ја смени и ја интересира што мислите за тоа. Здравјето е солидно.

ВОДОЛИЈА

Ве чека кратко службено патување и деловна средба, каде нема да бидете најдобри. Ќе бидете нејасни и вашите предлози нема да бидат детални и специфични. Ако сте слободни, ве чека нов познаник со личност од странство. Здравјето е стабилно.

РИБА

Ова е еден од подобрите деловни периоди. Имате многу одговорности, уживате во работата и исполнети сте во деловна смисла. Бракот е стабилен, но ви недостасува внимание од партнерот. Телото е многу чувствително, па затоа е најдобро да бидете одговорни пред себе.