(ФОТО) Хилари Клинтон направила пластични операции, резултатот е страшен

Поранешната прва дама на Америка и кандидат за претседател Хилари Клинтон (72), отсекогаш негувала природен изглед и на повеќето луѓе им било незамисливо таа да „оди под нож“.

Сепак според последните фотографии на Хилари нема друго објаснување за нејзиното ново  младешко лице кога се појавила во Њујорк.

Облечена во интензивна розова блуза со масивен златен ѓердан, но, сепак, најголемо внимание привлекувало нејзиното лице кое нагло ги изгубило сите брчки, додека нејзините јаболчници „мистериозно“ набабреле.

Хирурзите ширум светот шпекулираат што сè Хилари направила на своето лице и се согласуваат дека сигурно ставила ботокс, дека се подложила на блефаропластика (затегнување на очните капаци), но дека сигурно има и филери во усните.

Коментарите на социјалните мрежи не се позитивни и луѓето изгледот на Хилари го оценуваат како морничав.