Обвинителството ја повлекло жалбата со која бараше на Мијалков да му се одреди притвор, наместо куќен притвор

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ја повлекло жалбата што вчера ја поднесе до Апелацискиот суд со која бараше на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков наместо куќен притвор да му биде одреден затворски притвор, потврдуваат за Фокус од службата за Односи за јавност на Обвинителството.

Сепак од таму немаат информации зошто и кога жалбата е повлечена и дали на неа се потпишани обвинителите кои го водат предметот „Таргет-Тврдина“ кој се однесува на масовното прислушување, а за што се гони Мијалков.