Министерот Оливер Спасовски не поднесе оставка и најави дека истрагата продолжува

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапасовски на денешната прес-конференција истакна дека продолжува истрагата за тоа како Сашо Мијалков избегал од државата.

Спасовски ги отфрли сите шпекулации за политички договор и потенцираше дека МВР постапува професионално.

Тој побара Јавното обвинителство и Судот да даде одговори како избегал Сашо Мијалков.