(ВИДЕО) Лукаку со порака до Ибрахимовиќ по третиот гол против Милан

Интер го совлада Милан со 3:0 во градското дерби и сега има четири бодови предност на првото место во однос на „Росонерите“. Два гола постигна Лаутаро, еден на асистенција на Лукаку, а еден на Перишиќ. Третиот гол за конечни 3:0 беше дело на Лукаку.

Белгиецот по голот извикуваше нешто, а многумина се прашуваа дали тоа е наменето за Ибрахимовиќ. Имено, Лукаку по голот велеше:

-Јас сум најдобриот, јас сум најдобрио. Ти реков дека тоа е е***о, викаше Лукаку.

Со овој гол Лукаку стигна до бројката 17 во Серие А, со што изби на првата позиција на листата на стрелците во Италија.