(ФОТО) Девојката на популарниот „Лорд“ Бентнер се сликаше целосно гола

Никлас Бентнер веќе долго време не е на фудбалските терени, а многумина се прашуваат дали Данецот ја заврши својата кариера.

Поранешниот напаѓач на Арсенал ужива во тоа време со својата прекрасна девојка – која на Инстаграм објави фотографија на која е целосно гола!

Данскиот фудбалер е во врска со моделот Филин Репсторф. Додека неговата кариера практично завршува, нејзината манекенска кариера е во пораст.

Филин е исто така моден дизајнер и инфлуенсер, а на Инстаграм ја следат 400.000 луѓе.

Во знак на протест против новите закони во Данска во врска со промените околу нејзината сфера на деловно работење, таа одлучи да обеси фотографија на која е целосно гола.