(ФОТО) Атрактивната руска тенисерка го покажа совршеното тело

Виталија Дјатченко атрактивната руската тенисерка која во последните години нема многу успеси, реши да се одмори на плажа во Дубаи, а вниманието им го украде на нејзините фанови со провокативните пози.

Додека останатите тенисерки се поготвуваат за првиот гренслем турнир во сезоната, Австралија опен, таа реши да одмори и да ги почести своите фанови со нова провокативна фотографија.

Дјатченко во кариерата играше на Вимблдон, но од тогаш е во пад и сега се наоѓа на 124. место на ВТА-листата.