Дневен хороскоп за сабота 23 јануари 2021 година

ОВЕН

Ќе веводи силна плима на чувства , ќе блескате и ќе имате потреба за љубов повеќе од порано. Ќе ви биде возвратена. Пред вас е ден одличен за секаков вид пријатни , естетски и уметнички проекти. Изразете се слободно .

БИК

Работата е стабилна и се се одвива без потешкотии. Полека се подготвувате за средба со странски партнери. Одржувате пријателски контакт со пријателите. Доколку сте слободни, нема личност која ве интересира. Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува финансиска добивка. Работата е во фаза на застој, што ве прави несигурни и исплашени за егзитенција. Одличен ден за ново познанство. Другата личност делува сериозно, стбилно и конзервативно. Коските се проблематични.

РАК

Работата е стабилна и се се одвива без потешкотии. Полека се подготвувате за средба со странски партнери. Одржувате пријателски контакт со пријателите. Доколку сте слободни, нема личност која ве интересира. Добро се чувствувате.

 

ЛАВ

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува краток работен пат во текот низ кој ќе воспоставите долгогодишна соработка. Областа љубов е полна со предизвици било да сте во брак или во врска. Минувате низ сериозна криза со која не умеете да се изборите. Променлив притисок.

ДЕВИЦА

Не постои ништо што не сте пробале за да ја вратите работата во нормала. Многу сте загрижени поради тоа. Не ви е до љубов. Ниту се дружите со луѓе, ниту ве интересира воспоставување на нова комуникација и врска. Чувствителен црн дроб.

ВАГА

Задоволни сте од стабилната ситуација. Што се однесува до финансиите, немате причина за грижи. Врската е во сериозна криза. Ниту едно од двајцата не сака да се менува и да се бори за врската.  Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Работата е во стагнација. Доколку сте во потрага за нова работа, нема ни знак за такво нешто. Се надевате дека вашата симпатија е свесна дека ви се допаѓа, иако не сте и кажале какви чувства имате кон неа. Коските се чувствителни.

 

СТРЕЛЕЦ

Работата нормално се одвива. Поволен период за воспоставување комуникација со странци. Финансиите и натаму се загрижувачки. Не сте претерано заинтересирани за емотивното поле. Сета среќа другата половоина има разбирање. Напнати сте.

ЈАРЕЦ

Иклучиво ве интересираат финансиите. Финансиската ситуација е ограничена, поради што сте неопуштени и напнати. Ви се допаѓа личност која официјално ви е пријател. Имате впечаток дека „пеперутки“ имате од двете страни. Депресивни сте.

ВОДОЛИЈА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех кој ќе биде пратен и од медиумите. Бракот и натаму е во криза. Партнерот не попушта, не попуштате ниту вие. Двајцата сте тврдоглави. Напнатост.

РИБИ

Денеска би можело да дојде до искрени изливи на емоции од страна или кон личност од работното место. Другите во личниот живот ќе бидат успешни. На работното место денеска ќе ви биде пријатно. Можни за ангажмани поврзани со убавина или со уметност , односно со работи што го прават животот посреќен.