ДРАМА ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА: Со Голф 5 влетал во болницата па им вперил пиштол на полицајците, едно лице е рането

Денеска возило марка Голф 5 влетало во градската болницата во Скопје, а потоа и едно лице извадило пиштол и го вперило во полицијата.

Како што дознава Вечер, се работи за нерасчистени сметки помеѓу две семејства, по што имало обид за убиство во населбата Цементара. По инцидентот, рането лице било донесено со возилото во Градската болница.

Се работи на расчистување на случајот.