Проблеми за Јувентус пред дербито со Милан, заразени неколку играчи со Ковид-19

Јувентус наведе дека позитивен на тестирањето на коронавирус е уште еден фудбалер на „старата дама“. Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо е позитивен на коронавирус, соопшти актуелниот италијански првак.

Јувентус наведе дека позитивен на тестирањето на коронавирус е уште еден фудбалер на „старата дама“.

Италијанските медиуми јавија дека станува збор за Алекс Сандро.

Јувентус вечерва му гостува на Милан во големото дерби во Серија А.