Сериозни главоболки за Зидан пред натпреварот во Ла Лига

Шпанскиот шампион Реал Мадрид нема да се потпре на својот капитен Серхио Рамос, Касемиро и Карим Бензема за натпреварот од десеттото коло во Ла Лига против Виљареал.

Рамос и Бензема се повредени, а Касемиро, кој излезе од карантин на 18 ноември и се здоби со инфекција со коронавирус, сè уште не е подготвен за игра.

Во групата на натпревари се враќа Еден Азар, кој исто така е излечен од коронавирус. Реал Мадрид има 16 бода и е на четвртото место на табелата. Виљареал е втор со 18.