Мурињо реши да го смени својот надимак: Специјалниот повеќе не е во мода

Португалецот Жозе Мурињо  реши да си даде нов прекар.

Својот прв прекар „Специјален“ Мурињо го стекна во 2004 година кога се пресели од Порто во Челси. Подоцна беше на клупата на Интер, Милан, Реал Мадрид, Челси, Манчестер Јунајтед, а сега е на клупата на Тотенхем.

По подолго време тој реши да го смени својот познат надимак „Спенцијалниот“.

Викај ме искусниот, сега сум многу поискусен, рече Мурињо на прашањето како би се нарекол себеси во овој момент.